Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Той-тер'єр

Той-тер'єр
ОПИС

1. Що це за порода?

Це вітчизняна декоративна порода, одна з найменших порід собак на Землі. Той-тер'єри бувають гладкошерсті і довгошерсті. Гладкошерстная варіація з'явилася близько 100 років тому. Раніше довгошерсті той-тер'єри називалися «московськими довгошерстими той-тер'єра», тому що їх вивела в Москві в середині минулого століття   Жарова Євгена Хомівна. Так що це справжня російська порода.

2. Чим Ви їх годуєте?

Завдяки розмірам цих собак, можна дозволити собі годувати їх якісним кормом. Ми годуємо своїх той-тер'єрів хорошими сухими кормами: «Хілс», «Едванс», «Роял Канін». Але взагалі-то вони можуть їсти будь-яку їжу, яку зазвичай дають собакам, тільки в набагато менших обсягах. Тойчики годувати дуже приємно, адже навіть невеликий шматочок сиру, який за розмірів було б соромно запропонувати, наприклад, вівчарці, маленькому тою доставить масу задоволення і навіть зможе послужити вагомою добавкою до вечері!

3. Це пінчер, тер'єр або чихуа-хуа?

Звичайно, людина, далека від кінології, може переплутати ці 3 породи, тим більше, що всі вони досить маленькі. Є люди, які плутають і чау-чау з чихуа-хуа, тому що назви цих двох порід співзвучні і починаються на одну букву. І все ж той-тер'єр, чихуа-хуа і карликовий пінчер - зовні зовсім різні породи. Якщо бути гранично короткої, той-тер'єр - це високонога собачка, схожа на оленяти, в зовнішності якої цінуються насамперед елегантність і витонченість, в той час як пінчер і чихуа-хуа - собаки щільного, міцної статури.

4. А з ними треба гуляти?

Хоча вони дуже люблять гуляти, не обов'язково робити це щодня, адже тойчик цілком може справити свої справи на газетці у відведеному місці. У мороз наші собаки теж гуляють, але недовго, бо їх тонкі ніжки швидко мерзнуть. Якщо ж проявити трохи фантазії і зшити або купити тою комбінезон з чобітками, час прогулянки можна істотно подовжити. Той-тер'єрів легко брати з собою, куди б Ви не направлялися. Беручи з собою тойчики, ви стаєте не тільки центром уваги, а й джерелом позитивних емоцій для кожного, хто зустрінеться на вашому шляху! Практично немає місць, де б нам сказали «Сюди з собаками не можна!», Будь то кафе або фешенебельний магазин.

Та й перевезення тойчики максимально проста і не доставить особливих незручностей, куди б ви не поїхали: на дачу або на курорти Криму.

5. Це кишенькова собачка?

Зазвичай ми відповідаємо, що це залежить від пори року: взимку - «запазушная», влітку - «пахвова», а в кишені тоев носити просто незручно.

6. Це і є найменші у світі собачки?

Вирішувати Вам. У книзі рекордів Гіннеса зареєстрована доросла собака вагою 681 р. Це офіційно визнана найменша собака у світі.

А стандартний дорослий той-тер'єр важить 1,5-2 кг, хоча зустрічаються екземпляри вагою близько 900 г і зростом 18-19 см. Правда, супер-дрібні екземпляри живуть, на жаль, набагато менше, ніж собачки середнього розміру.

7. Як же така малявочка народжує?

У великій мірі це залежить від розмірів. Собачки менше 21 см в холці навіть вагітніють погано, це шоу-варіант, так би мовити «подушкові», оптимальний розмір для породіллі - 23-25 ​​см в холці. І все ж їх пологи не можна назвати легкими: без допомоги кваліфікованого спеціаліста той-тер'єра, звичайно ж, не народити, адже цуценят народжується мало, від 1 до 3, вкрай рідко більше 3, і за розмірами вони зовсім не дрібні - від 80 до 190 г! Для порівняння щеня французького бульдога при народженні важить приблизно 250-300 м.

8. Це доросла собака або щеня?

Той-тер'єри - «скоростигла» порода. Основне зростання цуценя відбувається до 4-5-місячного віку, тому 5-тимісячної цуценя легко переплутати з дорослою собакою. До речі сказати, і по розумовому розвитку тои формуються набагато раніше, ніж великі породи, до 3-4 місячного тойчики неможливо ставитися як до цуценяти, це майже дорослий інтелект!

9. А вони злі? Кусаються?

Все залежить від виховання. Можна і з пуделя виростити собаку, яку за агресивність і склочний характер буде ненавидіти весь двір, а можна виростити бультер'єра ласкавим, як кішка. До речі сказати, дрібні собаки зазвичай бувають менш виховані, ніж великі. Психологія така: ну що вона, маленька, може зробити. Наша думка: будь-яку собаку необхідно виховувати. Всі наші собаки знають мінімальний набір собачих команд. Один кобелек навіть успішно пройшов курс дресирування по IPO (крім кусачки. Чи не дострибує до рукава). Взагалі всі наші тойчики привчені не боятися і лояльно ставитися до чужих людей. Адже якщо собака на виставці вкажіть агресію - її знімуть з рингу, а якщо буде боягузливою - програє конкурентам. А взагалі-то на це питання ми зазвичай відповідаємо: «Той-тер'єр - собака-вбивця, залиже до смерті!»

10. А чому вона тремтить? Замерзла, напевно?

Ні, той-тер'єри прекрасно гуляють навіть взимку, але у них, як і у багатьох дрібних порід, є така особливість, яка називається «терьерская тремтіння». Вона виникає через збудливості і чутливості нервової системи.

11. Де ж взяти таку «собаку-вбивцю»?

Тільки в клубі або розпліднику. Наявність родоводу дасть вам гарантію, що цей щеня - справжній той-тер'єр, а не підробка! Крім того, люди, які серйозно займаються породою, обов'язково дадуть Вам професійну консультацію, адже вирощування тоев має свої особливості і суттєві відмінності від росту і розвитку великих собак. Тому людина, який виростив, наприклад, вівчарку, навряд чи вірно розповість особливості зміни зубів або годування цуценя той-тер'єра. Купуючи цуценя, не потрібно гнатися за дешевизною і порожніми обіцянками, в іншому випадку через рік Вам доведеться гірко зітхати, дивлячись на дворнягу, в яку виріс «елітний» тієї без родоводу. Адже найчастіше люди, що визначають породу свого собаки по картинці в книжці або беруть цуценя без документів, або напівкровок (мовляв, щеня потрібен «для душі, а не для розведення»), згодом дуже переконливо доводять, що їх невелика (за їх уявленнями) дворняжка і є той-тер'єр або яка-небудь інша «модна» порода. Але навіть сумніви в породності свого собаки не заважають ділкам від породи в'язати таких собак (куди тільки «душа» дівається?) І продавати цуценят як породистих, хоча і без документів (у лівій коробочці чихуа, в правій - тойчики, хоча всі з одного посліду ), і аж ніяк не дешево для дворняжки, навіть дуже маленькою.

12. І скільки такі коштують?

Зрозуміло, що «хороше дешевим бути не може». Довгошерсті щенята можуть бути трохи дорожче гладкошерстних, а суки зазвичай дорожче псів (розкид цін від 200 до 700 у.о., а іноді й дорожче) залежно від цінності предків, наявних в родоводі, від титулів батьків, перспективності самого цуценя і т. д. Але, купуючи цуценя, пам'ятайте давню істину: «Жадібний платить двічі»!

Англійський той тер'єр

СТАНДАРТ ПОРОДИ

ПОХОДЖЕННЯ:   Росія.

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ ЦЬОГО   СТАНДАРТУ:   27.02.03 р.

ЗАСТОСУВАННЯ:   Собака - компаньйон.

КЛАСИФІКАЦІЯ FCI:

Група 3 Тер'єри. Секція 4 Кімнатно - декоративні тер'єри. Без робочих випробувань.

КОРОТКИЙ ІСТОРИЧНИЙ ОГЛЯД:

На початку 20 століття однією з найпопулярніших декоративних собак в Росії були англійські той - тер'єри, однак соціалістична революція і сталий потім авторитарний режим згубили майже все поголів'я. Тільки в середині 50-х років, коли завалився сталінський режим, з'явилася можливість для відновлення породи. Майже всі зібрані спочатку собаки були без родоводів, багато з них були нечістопороднимі. У відповідності зі сформованою в ті часи політичною ситуацією в країні, російські кінологи не вважали себе зобов'язаними підкорятися стандартам, прийнятим в інших країнах, і на багато породи затвердили свої стандарти. Стандарт, складений для тієї - тер'єра, виявився різко відмінним від стандарту англійського той - тер'єра з багатьох принципових позиціях, і з цього моменту розвиток породи в Росії пішло своїм путем.12 жовтня 1958 в м. Москві від двох короткошерстих тієї тер'єрів, один з яких мав злегка видовжену шерсть, народився кобель з ефектними очосами на вухах і кінцівках. Було прийнято рішення закріпити це в потомстві, і його пов'язали з сукою, яка теж мала злегка видовжену шерсть. Так був отриманий довгошерсте варіант тієї - тер'єра, який назвали московський довгошерстий той - тер'єр. Велику роль у його створенні зіграла московський кінолог Жарова Євгена Хомівна. У ході багаторічного ізольованого розвитку та селекції в специфічному напрямку була виведена нова порода - російський той - тер'єр в його двох варіаціях: довгошерстих і короткошерстий.

Загальний вид:

Маленька, елегантна собака, рухлива, високонога, з тонким кістяком і сухою мускулатурою. Статевий тип морфологічно виражений слабо, однак яскраво помітний у поведінці.

ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:

Формат квадратний.

Висота в лікті трохи більше половини висоти в холці.

Груди досить глибока.

ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ:

Активне, дуже життєрадісний, що не боягузливе і не злісне.

ГОЛОВА:

невелика

Черепна частина

Череп: високий, але не широкий (ширина у вилицях не перевищує висоту черепа), округлий при огляді в профіль. Перехід від чола до морди: чітко виражений.

Лицьова частина

Мочка носа: невелика, чорна або в тон забарвлення.

МОРДА: суха, загострена, за довжиною кілька коротше черепної частини.

ГУБИ: тонкі, сухі, щільно прилягають.

ЩЕЛЕПИ, ЗУБИ: невеликі, білі, прикус ножиці.

Скул: плоскі.

ОЧІ: досить великі, округлі, трохи опуклі, широко і прямо посаджені, темні. Повіки темні або в тон забарвлення, щільно прилягають.

ВУХА: Великі, тонкі, високо посаджені, стоячі.

Шея Довга, суха, високого постава, злегка вигнута.

КОРПУС: Лінія верху: плавно спадає від холки до основи хвоста.

Холці: злегка виражена.

СПИНА: міцна, пряма.

ПОПЕРЕК: коротка, злегка випукла.

КРУП: кілька округлий і трохи похилий.

ГРУДИ: досить глибока, не дуже широка, овальної форми.

Лінія низу: Живіт підтягнутий, паху підібрані, утворюють плавну і красиво вигнуту лінію від грудей до паху.ХВОСТ: Коротко купірованний (залишають 2-3 хребця), собака тримає його піднесеним. Також допускається і Некупейні хвіст.

Передні кінцівки:

Стрункі та сухі, при огляді спереду - прямі і паралельні.

Лопатки: помірної довжини, розташовані не занадто похило.

Плечі: по довжині приблизно рівні лопаток. Кут плечолопаткового суглоба приблизно 105 градусів.

Лікті: спрямовані строго назад.

Передпліччя: довгі, прямі. Зап'ястя: сухі.

Пясті: майже прямовисні.

Лапи: невеликі, овальні, сводістие, в грудці, спрямовані вперед.

ЗАДНІ КІНЦІВКИ:

При огляді ззаду - прямі і паралельні, поставлені трохи ширше передніх. Всі кути зчленувань досить виражені.

Стегна: з сухою і розвиненою мускулатурою.

Гомілки: по довжині дорівнюють стегон.

Скакальні суглоби: з достатніми кутами.

Плюсни: поставлені вертикально до землі.

Лапи: сводістие, трохи вже передніх.

РУХУ:

Вільні, прямолінійні, швидкі. Силует собаки мало розрізняється в статиці і русі.

ШКІРА:

Тонка, суха, щільно прилегла до тіла.

Шерсть:

Існує два різновиди: гладкошерстная і довгошерста.

Гладкошерстная: шерсть коротка, щільно прилегла, блискуча, без підшерстя і залисин.

Довгошерста: тулуб покрито помірно довгої (3 - 5 см.) прямої або злегка хвилястою, прилеглих-щей шерстю, яка не приховує природні контури тіла. Шерсть на голові, передній стороні кінцівок коротка і щільно прилегла. На кінцівках з задньої сторони чітко виражені пачоси. На всіх лапах подовжена шовковиста шерсть, що повністю приховує кігті. Вуха покриті густою і довгою шерстю у вигляді бахроми. У дорослих собак старше трьох років, бахрома повинна повністю приховувати зовнішні кромки і кінчики вух. Шерсть на тулуб не повинна виглядати скуйовдженою або занадто короткою (менше 2 см).

ОКРАС:   чорно - підпалий, коричнево - подпалий, блакитно - подпалий, а також рудий будь відтінку з чорнотою або коричневим нальотом або без них. За будь-яких забарвленнях переважні більш насичені тони.

Висота в холці: 20 - 28 см.

ВАГА: до 3 кг.

-------------------------------------------------- ------------------------------
Прохання не плутати «загальний опис» і «стандарт породи». Параметри, яким повинна відповідати виставкова собака, описані в офіційних стандартах кожної конкретної організації, і можуть мати, як незначні, так і значні відмінності.

Категорія: Той-тер'єр | Додав: jeyson (17.04.2013)
Переглядів: 4295 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024