Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Сибірський Хаски

Сибірський Хаски
Сибірський хаскі

Сибірський хаскі - порода собак, виведена як їздовий собака, одна з найдавніших порід собак.В даний час також використовується як собака-компаньйон і шоу-виставкова собака.

Офіційний стандарт породи

Загальний вигляд

Загальний вигляд собаки породи сибірський хаскі - це насамперед образ легкості та швидкості. Це собака середнього зросту, з компактним статурою. При огляді збоку довжина корпусу від плечолопаткового зчленування до сідничного бугра трохи більше висоти собаки в холці. Шерсть досить густий, з добре розвиненим підшерстям. Вуха прямостоячі, хвіст має форму пера.
Собака прекрасно працює в упряжці, легко перевозить неважкі вантажі. Тварини витривалі, пси зовні відрізняються від сук потужнішим кістяком і пропорціями тіла. Суки мають більш крихкий і витончений кістяк, але назвати їх слабкими можна. Якщо собак цієї породи правильно годувати, вони не мають надмірної ваги.

Голова

Груба голова є недоліком цієї породи, так само як і дуже легка і витончена голова. Відстань від кінця мочки носа до початку черепа повинна дорівнювати відстані від початку морди до потилиці. Ширина морди середня, губи мають пігментацію і не повинні бути пухкими. Вуха середнього розміру; трикутні за формою, не надто віддалені один від одного і розташовані високо на голові. Товсті, добре опушені, без нахилу вперед, тільки міцно стоячі, із злегка закругленими кінчиками, спрямованими строго вгору.
Очі повинні бути мигдалеподібної форми, помірно широко розставлені, злегка косо розташовані. Колір очей може бути від карих до блакитних, також можлива гетерохромія (відмінності в забарвленні райдужних оболонок). Недоліками є занадто близько чи далеко посаджені очі.

Шия і груди

Шия - піднята при стоячому стані собаки, середньої довжини, досить вигнута і піднята. Якщо тварина рухається риссю, шия витягнута, завдяки чому голова досить висунута вперед. Недоліками є занадто масивна шия, довга або коротка.
Плечі за стандартом повинні мати косу лопатку, яка розташовується під кутом 45 градусів до горизонталі. Плече не повинно знаходитися перпендикулярно поверхні землі. Недоліком є пряме і надто вільне, так зване розхитані плече.
Груди хаскі глибока і потужна, хоча і не дуже широка. Ребра розходяться від хребта в сторони, але не заважають вільному руху. Занадто широка або бочкоподібна груди є недоліком породи.

Передні і задні кінцівки

Передні кінцівки сибірських хаскі виглядають помірно широко розставленими, обов'язково паралельними і прямими, лікті повинні щільно прилягати до тулуба, п'ястка злегка похилі. Довжина ноги від ліктя до пальців більше відстані від ліктя до холки тварини. Недоліками є дуже широко поставлені лікті.
Хаскі
Задні кінцівки також паралельні і помірно широко поставлені. Потужні стегна, кут скакального суглоба досить виражений.
При русі лапи собаки залишаються прямими і не вивертаються ні усередину, ні назовні. Недоліками є пухка лапа, занадто велика, або, навпаки, дрібна й тендітна. Пальці, що дивляться всередину лапи, також вважаються недоліком породи.
Подушечки лап добре адаптовані до снігу, періодичне очищення лапи від набивається в проміжки між пальцями льоду - не потрібно. Однак при активному русі по твердому насту лапи травмуються. Для захисту від цього багато каюри використовують спеціальну «взуття», яка одягається на лапи собакам.
На передніх лапах маються прибулі пальці. Ці пальці не є рудиментарними, вони необхідні собаці щоб чухати морду. Однак деякі каюри роблять своїм собакам операцію з видалення прибулих пальців, для усунення небезпеки травмування лап при надяганні взуття.

Хвіст

Хвіст у тварини добре опушений, нагадує хвіст лисиці, посаджений він під лінією верху і піднято над спиною красивим стовпом, особливо якщо собака знаходиться в настороженому стані. Хвіст НЕ закручується набік і не лежить на спині, в спокійному стані хвіст випрямлен. Шерсть на хвості середньої довжини, рівномірно розподілена. Недоліки: піднятий вище лінії спини або туго закручений хвіст; зайво опушений хвіст; дуже низький або дуже високий постав хвоста.

Забарвлення

Забарвлення сибірського хаскі може бути практично будь-який: чорний, білий, з мітками і смугами по всьому тулубу. Найбільш типовими є чорно-білий і сіро-біле забарвлення. Значно рідше зустрічається буро-біле забарвлення. Чистий бурий (без білого) і чисто білий колір шерсті вкрай рідкісні, але не є дискваліфікуючими. Типовим, хоча і не обов'язковим, є наявність маски навколо очей (чорної або білої) і подвійний вертикальної смужки на лобі біля основи носа.
Офіційні забарвлення визнані в Росії: чорно-білий, сіро-білий, білий, коричнево-білий. В інших країнах існують різні кваліфікації забарвлень сибірських хасок.

Шерсть

Шерсть у сибірського хаскі недовга, але досить густа, що створює враження добре «одягненого» тварини. Підшерсток дуже м'який і густий, відмінно тримає ость, яка лежить гладко, що не настовбурчується. У період линьки підшерстя у собаки не буває, для того щоб надати тварині більш акуратну форму, його піддають тріммінгованію на боках і між пальцями. На інших ділянках триммінг не допускається, і в разі порушення собака знімається зі змагань. Недоліком вовняного покриву є довга, груба, занадто м'яка або жорстка шерсть.

Рухи

Для собак цієї породи характерний алюр рівний і легкий. Собака дуже швидка і легка. При погляді на тварину спереду сліди не утворюють одну лінію. Недоліками є незграбний рух, рух укороченим кроком, перехрещення кінцівок, занос задньої частини тулуба при бігу.
Чим швидше біг хаскі, тим він здається більш легким і вільним, здається, що тварина летить над поверхнею землі.

Розміри і вага

Розміри суки і кобеля не надто відрізняються. Пси в холці від 53,5 до 60 см, суки - від 50,5 до 56 см.
Вага тварини повинен бути пропорційний його зростанню, різні розмірні межі допускають досить великий розкид в цифрах, але пси рідко бувають важче 28 кг, а суки - 23 кг. Занадто високі, що виходять за межі стандарту породи тварини дискваліфікуються і не допускаються до племінного розведення.

Запах

Відсутність слинявих і самоочищається шерсть роблять цих собак практично не мають запаху. Втім, якщо собаку регулярно мити під душем (наприклад, для охолодження в спеку), на якийсь час запах може з'явитися.

Резюме

Найважливіші характеристики породи - це середній розмір, міцний кістяк, гармонійне додавання, легкі і вільні рухи, густий шерсть, приємна форма голови і вух, «лисячий» хвіст і м'який характер.
Собака пристосована до великих фізичних навантажень, тому вона давно використовується в якості їздового собаки.
Особливу увагу необхідно звернути на здоров'я батьків Вашого майбутнього вихованця, так як порода Сибірський Хаскі надзвичайно схильна до невиліковної хвороби - епілепсії.

Характер

Доброзичливий і спокійний, але разом з цим живий.
Собака категорично непридатна для використання в якості мисливської (полює, але не приносить видобуток), сторожовий (інстинкт охорони території зведений до мінімуму) і охоронної (в нормі у цих собак начисто відсутня агресія до людини). Собака зайво самостійна, тому погано годиться на роль службової.
Спроби розблокувати агресію відносно людини, як правило, закінчуються отриманням собаки з порушеною психікою, що при фізичних можливостях цього собаки являє колосальну небезпеку для оточуючих. Дану породу категорично не можна використовувати в якості охоронної.
Сибірський хаскі легко обживається на новому місці і непогано підходить для квартирного змісту. Останнім часом ця порода стала дуже популярною завдяки своїй незвичайній зовнішності. Однак хаскі потрібні великі фізичні навантаження, довгі прогулянки і регулярна «зарядка для розуму» (заняття послухом, фрісбі, аджіліті [4], походи за новими для собаки місцях і пр.)
Сибірські хаскі мають схильність до втікання. Відомий випадок, коли закрита в сільському будинку собака, мордою, в стрибку вибила скло, вистрибнула у вікно і попрямувала шукати іншу частину своєї «зграї». Крім того, вони швидко вчаться відкривати двері [5], вони відмінні копачі, непогано стрибають і здатні перелазити навіть через високий паркан [6], що ускладнює їх утримання в межах обгородженої парканом території.

Догляд

Собака дуже охайна, чи не слинява, шерсть і шкіра не мають запаху. При вольєрне утримання линька проходить два рази на рік природним чином, без підстригання. При квартирному змісті линька виражена слабо. Особливого догляду тварина не вимагає, під час линьки підшерсток (досить густий) вичісується, чим полегшується перебіг процесу.
Собаки цієї породи потребують постійних фізичних навантаженнях.
На виставках на рингу використовується ринговка.

Мисливський інстинкт

Особливістю розведення більшості північних аборигенних собак (ця традиція зберігається і понині) є те, що годувати упряжечних собак прийнято тільки взимку, коли випадає сніг, і вони починають експлуатуватися на санях. А навесні, коли сніг сходить, упряжка собак розпускається і до осені живе виключно на підніжному корму. Завдяки цьому тиску відбору, невід'ємною властивістю всіх їздових собак є сильно виражений мисливський інстинкт. В основному раціон сибірських хаскі складають польові миші і дрібні птахи, однак зустрічаються згадки, що хаскі цілком здатний наздогнати і розтерзати зайця.
При сучасному міському утриманні подібна властивість сибірських хаскі приносить певні проблеми. Так, наприклад, якщо цуценя хаскі росте в будинку, де утримують кота, то в більшості випадків він на кішок не полює. В іншому випадку, при вигляді кішки він з високим ступенем ймовірності спробує її наздогнати і умертвити, що іноді викликає конфлікти з сусідами. А за містом, в дачній і сільських місцевостях, найменша втрата пильності може обернутися знищенням цілої популяції курей і півнів.
На початку двадцятого століття предки сучасних сибірських хаскі, що живуть на Колимі, Чукотці, Камчатці, були вивезені з північних районів Росії, де ці собаки протягом тисячоліть виконували найрізноманітнішу роботу: тягнули нарти, полювали, пасли стада оленів. Корінні народи півночі ніколи не ділили своїх лайок на мисливських, їздових і оленегонних, як це прийнято сьогодні. Всі ці примітивні або звіроподібні собаки були близького походження, з високоорганізованої психікою, і мають багато спільного в характеристиках екстер'єру. Також і застосування цих собак було універсальним, завдяки їх здібностям виконувати різну роботу.

Охоронні якості

Охоронні якості у породи сибірський хаскі, так само як і пастуші, відсутні начисто. Територіальність у сибірських хаскі зведена практично до нуля.
При нормальній соціалізації не здатен вкусити людину ні за яких обставин. Подібна поведінка демонструють всього чотири породи: сибірський хаскі, аляскинський маламут, ньюфаундленд та Самоїдська собака.
Категорія: Сибірський Хаски | Додав: jeyson (10.06.2013)
Переглядів: 3936 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024