Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Померанський шпіц

Померанський шпіц

Опис породи:
Померанський шпіц (помаранча) - декоративна порода собак. Деякі кінологічні федерації (наприклад, МКФ) розглядають помаранчі як різновид німецького шпіца, інші (наприклад, AKC) виділяють його в окрему породу. Померанського шпіца часто плутають з німецьким шпіцом, але вони відрізняються зовні: у померанского шпіца шерсть більш ватяна, м'яка і набивна, мордочка коротка, а у німецького переважає остьова шерсть і, морда, як правило, більш витягнута. Померанський шпіц буває мініатюрним (цвергшпіц) і малим, рідко середнім.
Сьогодні "американці" вважаються найкращими серед померанских шпіців світу. Вони міцного компактного складання, з хорошим кістяком, досить "важкі" для свого невеликого зростання, володіють хорошими рухами. Шерсть відрізняється багатством і насиченістю забарвлень. Голова в типі "ведмежати", з короткою (але не приплющеною) мордою, дуже маленькими ледве помітними вухами і виразними очима.
Шпіц - активна і дуже енергійна собака з прекрасним слухом і добре розвиненим сторожовим інстинктом. Шпіц недовірливий до сторонніх людей, до господаря прив'язується, добре піддається дресируванню, але вимагає терплячого і витриманого звернення, як, втім, і більшість шпіцеобразних. Шпиці - майстри на різні трюки, тому їх часто можна зустріти в цирку. Померанський шпіц - найменший шпіц з галасливого сімейства, але за силою характеру він не поступиться великим собакам. "Помаранча" смів, рішучий, Самодостатній, але при цьому він веселий і життєрадісний. Він обожнює ігри і прогулянки, Руху у нього стрімкі і легкі: коли грають кілька маленьких шпіців, то створюється враження, що пухнасті невагомі кульки зовсім не торкаються землі.

РОЗВЕДЕННЯ
Для розведення померанський шпіц - складна порода, перш за все, через маленького зросту. Невеликі поноси - частіше від одного до трьох цуценят, значно звужують можливості селекції. Тим більше важливо підбирати виробників, так, бажано, щоб сука важила 2,5 кг і при цьому мала хорошими пропорціями. Нерідко заводчики в'яжуть сук вагою 4кг з маленьким псом. У цьому випадку народжується від 4 до 6 цуценят, однак за розмірами вони сильно відрізняються один від одного. Якщо до суку типового для померанського шпіца розміру підібрати кобеля вагою 2-2,2 кг, то, відповідно до законів, колись відкритим ченцем Грегором Менделем, ймовірність отримання цуценят необхідного росту збільшується, хоча їх і народиться менше. У всякому разі, послід з п'яти цуценят повинен насторожити селекціонера, тому що, ймовірно, в родоводі батьків є малі шпіци. Якщо як мінімум у трьох колінах родоводу у собак все шпіци були померанськими, то можна з достатньою впевненістю судити про майбутнє розмірі їх нащадків вже у двомісячному віці. Вагітність у сук померанського шпіца триває зазвичай 58-63 дня, цуценята при народженні важать від 55 до 125г. Невелика вага цуценят припускає особливо уважне ставлення до них. Цуценята повинні обов'язково хоча б потроху щодня додавати у вазі, приріст ваги може складати від 1 до 10г. Не слід віднімати цуценят від матері до двомісячного віку.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

Витримки із стандарту померанського шпіца

Пропорції. Квадратний формат інакше висота в холці дорівнює довжині тулуба.

Характер, Німецький шпіц уважний, активний, виключно відданий власнику. Навчається швидко і легко, До сторонніх людей ставиться з недовірою. Мисливський інстинкт не виражений.

Статура. Сухе, міцне. Шпіц стійкий до негоді, витривалий і невибагливий, довго живе.
Голова. Середнього розміру, клиноподібної форми, з добре вираженим, але не різким переходом від лоба до морди.

Лоб. Округлої форми, відносно широкий. Потиличний горб слабо виражений.

Морда. По довжині коротше лоба, не надто загострена. У великих і середніх шпіців співвідношення довжини лоба і морди складає приблизно 3:2, у малого і карликового (померанского) шпіца - 4:2. Губи сухі, щільно прилягають. Колір губ і мочки носа - чорний, у коричневих, рудих, золотисто-помаранчевих собак допускається коричневий.

Зуби. Дрібні, в комплекті (42), прикус ножиці (припустимо прямий прикус). У малих і карликових шпіців допустимо відсутність декількох премолярів.

Вуха. Стоячі, високо і близько посаджені, невеликі, трикутні, щільні. Очі. Середньої величини, трохи косо посаджені, темного кольору. Повіки чорні, у рудих собак-темно-коричневого кольору.

Шия. Помірної довжини, через пишною вовни, здається короткою.

Груди. Глибока, відносно широка, з округлими ребрами.

Холка. Досить розвинена.


Спина. Пряма; поперек коротка, випукла. Круп короткий і широкий.

Кінцівки, Сухі, прямі, паралельно поставлені. Гомілки кілька вкорочені.

Лапи. Маленькі, округлої форми, міцні, в грудці. . Хвіст, Високо посаджений, середньої довжини, біля основи спрямований у бік спини, згорнуть на спині в щільне кільце - дуже характерний для шпіців ознака. У померанського шпіца хвіст щільно лежить на спині.

Руху. Упевнені, з хорошим поштовхом, легені.

Шерсть. Подвійний: остевой волосся довгий, густий, прямий. Підшерсток короткий, щільний і м'який, піднімає подовжену ость. Характерна особливість - шерсть не прилягає, а коштує майже вертикально, що надає собаці дуже ошатний і типовий для породи вигляд.
Особливо пишна шерсть на шиї і плечах, де утворює "комір", на задніх кінцівках - "штани" і рясно розвинена на хвості. На спині і боках шерсть дещо коротший. Лоб, вуха, морда, кінцівки нижче зап'ястя і предплюсен з передньої сторони покриті короткою шерстю. Остаточно шерсть формується до трьох років.

Забарвлення Малий шпіц: чорний, рудий, білий, рудувато-оранжевий, кремовий, сірий і інші забарвлення. Карликовий шпіц: чорний, рудий, білий, рудувато-оранжевий, сірий і інші забарвлення. Чорний, рудий, рудувато-оранжевий і білий забарвлення повинні бути чистими і однорідними, у білих собак допускається жовтуватий відтінок на вухах. Інші забарвлення можуть бути представлені всіма відтінками кремового, кремово-пісочного, жовтувато-пісочного кольору. Зустрічається також чорно-підпалий і плямистий забарвлення. Плями чорного, сірого, рудого або рудо-оранжевого кольору повинні бути розташовані на всьому корпусі. Ріст і вага. Вага собаки повинен відповідати її зростанню.
Для померанских шпіців небажані примірники нижче 18 см вхолке.


-------------------------------------------------- ------------------------------
Прохання не плутати «загальний опис» і «стандарт породи». Параметри, яким повинна відповідати виставкова собака, описані в офіційних стандартах кожної конкретної організації, і можуть мати, як незначні, так і значні відмінності.
Категорія: Померанський шпіц | Додав: jeyson (26.04.2013)
Переглядів: 5493 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024