Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Німецька вівчарка

Німецька вівчарка
Стандарт породи німецька вівчарка був вперше складений Штефаніц і Майєром в 1899 р. Первинний текст був доповнений на 6-й асамблеї членів SV, що відбувалася 28 липня 1901, на 23-й асамблеї, що відбулася 17 вересня 1909 в Кельні, на зборах Ради директорів та Консультативного комітету у Вісбадені 5 вересня 1930 і на засіданні Комісії з розведення і Ради директорів 25 березня 1961 Потім текст був переглянутий Світовим союзом товариств любителів німецької вівчарки (WUSV) і прийнятий на засіданні WUSV 30 серпня 1976 Останній раз стандарт був переписаний і реструктуровано 23-24 березня 1991.

 

 Стандарт № 166 для породи німецька вівчарка

Німеччина, класифікація FCI від 23.03.1991

Класифікація FCI: Група 1.Сторожові і гонние собаки

Секція 1.Вівчарки з робочими випробуваннями

Використання: з різним ступенем навантаження: поліцейська собака, поводир, рятувальник, пастух ...

Стандарт породи німецька вівчарка був вперше складений Штефаніц і Майєром в 1899 р. Первинний текст був доповнений на 6-й асамблеї членів SV, що відбувалася 28 липня 1901, на 23-й асамблеї, що відбулася 17 вересня 1909 в Кельні, на зборах Ради директорів та Консультативного комітету у Вісбадені 5 вересня 1930 і на засіданні Комісії з розведення і Ради директорів 25 березня 1961 Потім текст був переглянутий Світовим союзом товариств любителів німецької вівчарки (WUSV) і прийнятий на засіданні WUSV 30 серпня 1976 Останній раз стандарт був переписаний і реструктуровано 23-24 березня 1991.


ІСТОРИЧНИЙ ОГЛЯД:

За посадовими інструкціями Союзу любителів німецької вівчарки (SV), бюро в Аугсбурзі в Союзі німецького собаківництва - VDH, який у якості союзу засновників породи є відповідальним за стандарт породи, був визначений на перших зборах членів у Франкфурті-на-Майні 20 вересня 1899 , за пропозиціями А.Мейера (A.Meyer) і фон Штефаніца (von Sthephanitz), при внесенні доповнень 4 загальними зборами членів 28 липня 1901, 23 зборами в Кельні 17 вересня 1909, засіданням Президії і Консультативної ради у Вісбадені 5 Вересень 1930 і засідання племінного комітету і президії 25 березня 1961, перероблений в рамках Світового союзу німецької вівчарки - WUSV, і прийнятий, перероблений і каталогізований на засіданні WUSV 30 серпня 1976 з рішенням про уповноваження Президії і Консультативної ради від 23 / 24 березня 1991р.

Німецька вівчарка, планомірне розведення якої було розпочато в 1899 р. після заснування Союзу, розлучалася на основі средненемецкого і південно-німецьких різновидів існували в той час сторожових собак з кінцевою метою створення пользовательной собаки з високими робочими якостями.Щоб досягти цієї мети, був визначений стандарт німецької вівчарки, який стосувався як фізичних якостей, так і властивостей темпераменту і характеру.

ЗАГАЛЬНЕ ВРАЖЕННЯ:

Німецька вівчарка - це собака середнього зросту, злегка розтягнута, сильна і з хорошою мускулатурою, кістяк сухий, загальна будова міцне.

Важливі співвідношення величин: висота в холці становить у псів 60-65 см, у сук - 55-60 см. Довжина корпусу перевершує висоту в холці приблизно на 10-17%.

ТЕМПЕРАМЕНТ:

Німецька вівчарка повинна бути згідно з поданням про темперамент урівноваженою, з міцними нервами, упевненою в собі, абсолютно щирою і повністю добротливого (за винятком збудженого стану) собакою, при цьому уважною і керованою.Вона повинна володіти мужністю, бойовим інстинктом і твердістю, щоб бути здатною служити собакою-компаньйоном, охоронної, захисної, службової та вартової собакою.

ГОЛОВА:

Голова клиноподібна, величина голови відповідна (довжина приблизно 40% висоти в холці), не може бути грубою або надмірно легкою, загальне враження - суха, між вухами помірно широка.Лоб при погляді спереду і збоку тільки трохи опуклий, без лобової борозенки або з дуже слабкою її виразністю.Співвідношення черепа до морди складає 50% до 50%.Ширина черепа приблизно відповідає його довжині.Череп (при погляді зверху), рівномірно звужується від вух до мочки носа, з помітним, але не різко вираженим переходом від лоба до морди переходить в клиноподібну морду.Верхня і нижня щелепи сильно розвинені.Спинка носа пряма, прогин або горбинкою не бажані.Губи сухі, щільно прилеглі, темного кольору.

Мочка носа:

повинна бути чорною.

Прикус:

Повинен бути потужним, зуби здоровими і в повному комплекті (42 зуба згідно зубної формулою).У німецької вівчарки ножицеподібний прикус.Це означає, що різці повинні заходити один за одного на зразок ножиць, при цьому різці верхньої щелепи ножицеподібного стоять перед різцями нижньої.Прямий прикус, пере-і недокус не допускаються, як і великі зазори між зубами (переривчастий постав).Щелепні кістки повинні бути потужно розвинені, щоб зуби глибоко сиділи в ряду.

ОЧІ:

Середнього розміру, мигдалеподібні, ледве косо поставлені і не опуклі.Колір очей повинен бути як можна темніше.Світлі, пронизливі очі небажані, оскільки вони порушують вираз собаки.

ВУХА:

У німецької вівчарки стоячі вуха середнього розміру, вони тримаються вертикально і однаково направлено (Не розвішені в сторони), володіють гострими кінцями і поставлені раковиною вперед.Надломлені і висячі вуха небажані.У русі або в стані спокою закладені назад вуха не є недоліком.

Шея

Шия повинна бути сильною, з хорошою мускулатурою і без підвісу на горлі.Кут до корпусу (горизонталі) складає приблизно 45 градусів.

КОРПУС:

Верхня лінія проходить від основи шиї через добре виражену загривок і над злегка спадаючої стосовно горизонталі спиною до трохи спадающему крупу практично безперервно.Спина міцна, сильна, з хорошою мускулатурою.Круп повинен бути довгим і злегка спадаючим (приблизно 23 град. До горизонталі) і рівно переходити в основу хвоста.

Груди повинні бути помірно широкою, грудна кістка якомога довша і виражена.Глибина грудей повинна складати приблизно 45-48% висоти в холці.Ребра повинні бути помірно сводістие, бочкоподібна груди так само небажана, як і плоскі ребра.

Хвіст дістає, принаймні, до скакального суглоба, проте не довше середини плесна.На нижній стороні шерсть трохи довша.Хвіст тримається м'яко звисаючим вигином, при цьому в збудженні і в русі тримається більш піднятим, проте не вище горизонталі.Оперативна коректура заборонена.

КІНЦІВКИ:

Передні кінцівки: при погляді з будь-якого боку прямі, при погляді спереду абсолютно паралельні.Лопатки і плечі рівної довжини і завдяки потужній мускулатурі щільно прилягають до корпусу.Кути плечолопаткових зчленувань складають в ідеальному випадку 90 градусів, допускається 110 градусів.

Лікті ні в стійці, ні в русі не можуть бути ні вивернуті, ні зближені.Передпліччя при погляді з будь-якого боку прямі і абсолютно паралельні один до одного, сухі і з міцною мускулатурою.Пясті складають приблизно 1/3 довжини передпліччя і складають з ним кут приблизно в 20-22 град.Як занадто косо (більше 22 град.), Так і прямовисно стоїть п'ясток (менше 20 град.) Роблять негативний вплив на пользовательних властивості, особливо, на витривалість.

Лапи округлі, добре зібрані і склеписті, подушечки жорсткі, але не крихкі.Кігті міцні і темного кольору.

Задні кінцівки: постав задніх кінцівок злегка відставлений, при цьому при погляді ззаду вони паралельні один одному.Стегна і гомілки приблизно однакової довжини і утворюють кут приблизно в 120 град., Стегна потужні і з хорошою мускулатурою.

Скакальні суглоби відмінно виражені і міцні, плюсна стоїть вертикально під скакальних суглобом.

Лапи зібрані, злегка сводістие, подушечки жорсткі, темного кольору, кігті міцні, сводістие і також темного кольору.

РУХУ:

Німецька вівчарка - рисак.Кінцівки повинні бути узгоджені один з одним по довжині і кутам таким чином, що вона може без істотної зміни лінії верху пересувати задні кінцівки на довжину корпусу і точно так само виносити передні кінцівки.Будь-яка схильність до зменшення кутів задніх кінцівок знижує фортецю і витривалість і, отже, пользовательних.При правильних пропорціях корпусу і кутах виникають розмашисті, що йдуть паралельно поверхні руху, що виробляють враження легкого руху вперед.При нахиленою вперед голові і злегка піднесеному хвості під час рівномірної і спокійної рисі від кінчиків вух через загривок і спину до кінчика хвоста створюється м'яко розгойдується і безперервна лінія спини.

ШКІРА:

шкіра прилягає вільно, не утворюючи при цьому складок.

Шерсть:

Якість шерсті: нормальною шерстю для німецької вівчарки є шерсть з підшерстям.Покривний волосся повинен бути як можна щільніше, прямим жорстким і щільно прилеглим.На голові, включаючи внутрішню частину вух, на передній стороні кінцівок, на лапах і пальцях - коротка, на шиї - трохи довше і гущі.

На задній стороні кінцівок шерсть подовжується до п'ястка або до скакального суглоба, на задній стороні стегон утворює помірні штани.

ОКРАС:

Чорний з червоно-коричневими, коричневими, жовтими до світло-сірих відмітинами.Чорний і сірий однотонний, у сірих - з темнішим нальотом.

З чорним плащем і маскою.Непомітні маленькі білі відмітини на грудях, а також дуже світлі внутрішні сторони допустимі, але не бажані.Мочка носа у всіх забарвлень повинна бути чорною.Відсутність маски, світлі до пронизливості очі, а також світлі до білого відмітини на грудях і внутрішніх сторонах, світлі кігті і червоний кінчик хвоста слід оцінювати як слабкість пігменту.

Підшерстям властивий легкий сірий тон.Біле забарвлення неприпустимий.

РОСТ / ВАГА:

Пси: висота в холці - 60-65 см

вага - 30-40 кг

Суки: висота в холці - 55-60 см

вага - 22-32 кг

Насінники:

У псів повинно бути два явновираженних нормально розвинених насінники, які повністю знаходяться в мошонці.

НЕДОЛІКИ:

Будь-яке відхилення від вищеназваних пунктів повинне розглядатися як недолік, оцінка якого повинна знаходитися в точній відповідності зі ступенем відхилення.

ВАЖКІ НЕДОЛІКИ:

Відхилення від вище описаних ознак породи, які порушують її пользовательних якості.

Недоліки вух: занадто низько по сторонах поставлені вуха, вуха зі складкою, постав вух козирком, не закріплені вуха.

Істотні недоліки пігменту.

Сильно порушена загальна фортеця.

Недоліки зубів: всі відхилення від прикусу ножиць подібним або зубної формули, якщо мова не йде про пороки (див. нижче).

ПОРОКИ:

- Слабкість темпераменту, кусючі собаки або собаки із слабкою нервовою системою.

- Собаки з виявленою "важкою дисплазією".

- Монорхі або крипторхи, а також собаки з виразно неоднаковими або зів'ялими семенникамі.

- Собаки з спотворюють недоліками вух або хвоста.

- Собаки з каліцтвами.

- Собаки з недоліками зубної системи за відсутності:

одного третього премоляру (Р3) та іншого зуба,

або одного ікла,

або одного четвертого премоляру (Р4),

або одного першого моляра (М1) або другого моляра (М2),

або всього трьох зубів або більше.

- Собаки з недоліками щелепи:

недокус в 2 мм або більше;

перекус;

прямий прикус у всій області різців;

- Собаки із зростанням вище або нижче стандарту більш ніж на 1 см;

- Альбінізм;

- Біле забарвлення шерсті (також і при темних очах і кігтях);

- Довга шерсть з підшерстям (довгий, м'який, що не щільно прилягає покривний волос з підшерстям, пачоси на вухах і кінцівках, пишні штани і пишний хвіст з опахалом унизу);

- Довга шерсть (довгий, м'який покривний волос без підшерстя, в більшості випадків з проділом на спині, ОЧЕС на вухах і кінцівках і на хвості).

Довгошерста німецька вівчарка

Відповідно до стандарту шерсть німецької вівчарки повинна бути густа, жорстка, середньої довжини, довша на хвості, задньої частини стегон ("штани"), шиї, животі і коротша на голові і кінцівках.Однак часто можна зустріти собак, шерсть яких значно довше і утворює пачоси за вухами, на внутрішній стороні кінцівок, "пухнастий" хвіст.Це довгошерсті німецькі вівчарки.

На самому початку формування породи існувало два види вівчарок - довгошерсті і собаки з коротшою і жорсткою шерстю.Однак Макс фон Штефаніц вважав, що довгошерсті вівчарки із за недостатньо розвиненого підшерстя не зможуть працювати в несприятливих погодних умовах, тому в підсумку довгошерсті була визнана пороком.Тим не менш, у довгошерстих німецьких вівчарок є свої шанувальники.Так, в 1984 році група любителів длінношерстніков заснувала свій клуб - LSVD (Langstockhaarschaferhundeverein Deutschland).Через деякий час з'явилися ще два клуби - ASVD і LSGS.Ці клуби влаштовують свої виставки.Собаки, використовувані в розведенні в цих клубах, також проходять перевірку робочих якостей і перевірку на дисплазію.

Ген длинношерстности - рецесивний ген, більшість виробників цей ген мають і передають з покоління в покоління, тому дуже часто навіть від собак з нормальною шерстю народжуються довгошерсті цуценята.Якщо ви хочете мати просто собаку-компаньйона, немає ніяких причин відмовлятися від такого щеняти - зовні це дуже красиві тварини, як правило з чудовим характером і відмінними робочими якостями.Якщо ви збираєтеся взяти довгошерсту вівчарку для вуличного змісту, необхідно враховувати наступний момент.Ці собаки можуть бути двох різновидів - з довгою жорсткою шерстю (у них, як і у особин з нормальною довжиною шерсті, присутній підшерсток) і з довгою м'якою вовною (підшерсток у таких собак практично не виражений, внаслідок чого вони погано переносять негоду).

-------------------------------------------------- ------------------------------
Прохання не плутати «загальний опис» і «стандарт породи».Параметри, яким повинна відповідати виставкова собака, описані в офіційних стандартах кожної конкретної організації, і можуть мати, як незначні, так і значні відмінності.

Категорія: Німецька вівчарка | Додав: jeyson (26.04.2013)
Переглядів: 5075 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024