Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Йоркширський Тер'єр

Йоркширський Тер'єр
Йоркширський тер'єр (англ. Yorkshire terrier), або йорк - декоративна порода собак, виведена в Англії, графстві Йоркшир в кінці XIX ст. Історія породи ще дуже коротка. Предками цих тер'єрів були манчестерський тер'єр, скай тер'єр, мальтезе та ін Зараз йорк - одна з найпопулярніших кімнатний-декоративних порід собак.

Історія походження породи

     На жаль, не існує абсолютно достовірних даних про походження породи Йоркширський Тер'єр. Найбільш ймовірно, що в процесі становлення породи брали участь Шотландські і Англійські тер'єри, коли в часи індустріальної революції безліч жителів збіднілої Шотландії переїхали і осіли в Англії і хоча родоводи перших йорков встановити неможливо, можна припустити кілька порід, які могли брати участь в походженні породи: це і Старо-Англійські Чорно-підпалі і вельштерьеров, а також скай-тер'єри, денді-динмонт-тер'єри, манчестерські тер'єри і мальтезе. В результаті численних схрещувань був отриманий маленький тер'єр з довгою шовковистою шерстю голубувато-сталевого забарвлення із золотом.

    Першими представники цієї породи з назвою «Довгошерстий Шотландський тер'єр», були собаки, яких використовували для лову щурів і інших дрібних гризунів, поширених в цих місцях.

    У 1870 році порода була перейменована і стала називатися «Йоркширський Тер'єр», а фактичним засновником, фахівці до цих пір вважають кобеля по кличці Huddersfield Ben, який народився в 1865 і загинув в результаті нещасного випадку в 1875 році. Він був багаторазовим переможцем виставок і залишив численне чудове потомство, ставши засновником сучасних Йорків



Догляд за йорком


Шерсть

     Йорки, собачки довгошерсті, і тому одним з головних завдань в питанні догляду за собаками цієї породи є регулярний догляд за шерстю. Якщо ви припускаєте надалі займатися з вашим вихованцем виставковою діяльністю, ваш заводчик докладно розповість про спеціального догляду та підготовці вовни вашого улюбленця.
     У цьому розділі ми коротко зупинимося на основних моментах. Для догляду за шерстю вам потрібні:

1. Гребінець металева з частими закругленими зубчиками і зручною ручкою.

2. Масажна щітка з антистатичної обробкою, бажано на дерев'яній ручці.

3. Масажна щітка з натуральної щетини (краще кабана або лося).
4. Пляшечку з розпилювачем, в який ви будете наливати спеціальну рідину для догляду за шерстю.

6. Резиночки різних розмірів для закріплення папільоток на тілі та чубку (для виставкових йорков).

7. Невеликі ножиці із закругленими кінцями, хороші перукарські ножиці, бритва.

8. Невеликий легкий когтерез із зручними ручками.

9. Пилочку для заокруглення кігтів.

11. Різні бантики і заколки.

    Вашим головним завданням є привчити вашого малюка до процедури причісування. Починайте привчати поступово, не поспішайте, особливо на початку. Притримуйте цуценя рукою, коли привчаєте його до розчісування. Вам буде легше, якщо ви будете це робити на столі. Почніть розчісувати масажною щіткою. Якщо ви виявите звалялася шерсть, можете скористатися для полегшення розчісування спеціальний спрей, який ви можете придбати в зоомагазині. Постарайтеся на початку розібрати шерсть руками, потім прочешіть щіткою і закінчите процедуру приведення вовни в порядок частою металевим гребінцем.

    Навіть якщо ви не збираєтеся виростити зі свого вихованця шоу-зірку і будете робити модну стрижку своєму улюбленцю, все одно, постарайтеся регулярно розчісувати його шерсть, не допускаючи сплутування. Структура вовни йорка подібна людського волосся, а ви ж і самі знаєте, як швидко можуть сплутуватися наші волосся і як складно буває їх розчесати.
ЗУБИ

    Йорки не мають особливих проблем зі здоров'ям. Однак ви повинні пам'ятати, що зуби цих собачок потребують регулярного догляду. Придбайте в зоомагазині спеціальну зубну щітку і спеціальну зубну пасту. У продажу не так давно з'явилася зубна паста з м'ясним смаком, я думаю, ваш вихованець буде ставитися до процедури чищення зубів більш лояльно, якщо ви будете використовувати «смачну» пасту. Не пошкодуйте часу, і тоді ваш малюк ніколи не буде засмучувати вас неприємним запахом з пащі і не буде страждати від хворих зубів і ясен.

    Проблеми, пов'язані з зубами, починаються в період дорослішання. Перші «молочні» зубки з'являються до 3-4 тижнях, а з трьох місяців починають мінятися на постійні. У цей час треба бути особливо уважними. У йорков, як і у інших дрібних порід, найчастіше при зміні зубів залишаються обидва комплекти - і молочні та постійні. Іноді можна бачити повністю обидва комплекти зубів, тобто зуби стоять у два ряди. У такому випадку без втручання ветеринара не обійтися, і вашому улюбленцю належить видалення зайвих зубів під наркозом. Можна порадити давати малюкові гризти кісточки з жил - це в деякій мірі допомагає розхитати молочні зуби.
Кігті

    Ще однією регулярної обов'язком господаря йорка стане регулярне підстригання кігтів. Для цього існують спеціальні когтерези для собак, проте власники йорков часто використовують людські щипчики для нігтів.

    Постарайтеся повторювати цю процедуру не рідше двох-трьох разів на місяць. Відросло кігті не тільки доставляють собаці незручності під час руху, а й нерідко є причиною порушень постава лап, т.е «размета». Собачка розгортає лапи в сторони, щоб кігті не заважали стояти і рухатися.

    Після стрижки кігтів рекомендується їх обробка за допомогою пилочки для нігтів


Вибір породи. вибір цуценя
     На нашому сайті ми зібрали інформацію в допомогу новачкам. Тим, хто задумався про вибір породи, і, у разі остаточного рішення придбати Лабрадора, стоїть перед вибором цуценя. Для тих, хто задумався над питанням - хто краще: хлопчик чи дівчинка? На що звертати увагу при виборі цуценя? Які складнощі при вихованні й вирощуванні? Які плюси і мінуси породи? І взагалі, що ж таке - «Йоркширський Тер'єр» ...
Шерсть І ОКРАС
     Йорки повинні мати довгу шерсть синьо-сталевого забарвлення і яскравий рудо-золотий підпав. Шерсть йорков пряма, довга, подібна покриваючому собаку плащу. Однак багато Йорку не повністю відповідають стандарту в питанні забарвлення. Деякі собаки мають або чорний, або сірий плащ. Підпав розташовується на морді, голові і лапах. Іноді йорки мають кілька хвилясту шерсть, що, однак, неприйнятне для шоу-собак. Ніс, кігті, губи й обведення очей повинні бути чорного кольору.  

ТЕМПЕРАМЕНТ
Йоркширський тер'єр, хоча і є мініатюрною породою, в чому зберегли темперамент, властивий саме тер'єрам - «серце лева в маленькому тілі». Не існує двох однакових собак, кожної притаманний свій власний характер. Йорки інтелектуальні, незалежні і мужні.
Йорки прекрасно уживаються з кішками та іншими собаками. Обожнюють грати великими компаніями. Але в будь-якому віці вони залишаються природженими мисливцями і щуроловами. Собаки цієї породи добре уживаються з дітьми, однак, треба мати на увазі, що маленькі діти можуть ненароком пошкодити мініатюрного йорка. Крім того, необхідно враховувати, що, незважаючи на їх невеликі розміри, йорки мають сильні щелепи і можуть сильно вкусити під час самозахисту.
   
ПРИДБАННЯ.

    Отже, ви прийняли остаточне рішення про придбання цуценяти Йорка. Ви зробили непоганий вибір! Тепер необхідно знайти того самого, «вашого» йорка. У великих містах, як правило, можливість вибору досить велика. Існує безліч розплідників, що займаються розведенням йоркширського тер'єра. Але, оскільки вартість собак цієї породи відносно велика, існує спокуса купити цуценя на так званих «Собаче ринках», де, безсумнівно, високий ризик придбати не тільки псевдо-йорка, але і найнебезпечніше, хворого щеняти, де продаються цуценята самих різних порід. Але в такому місці, вам не тільки не дадуть гарантії на якість цуценя, але і немає ніяких гарантій у справжності родоводів документів, на представлених у продажу тварин.

    Мода на йорков надзвичайно висока. Безліч знаменитих людей миготять на телеекранах зі своїми улюбленцями - Йорка. Популярність веде до збільшення поголів'я, що вкрай шкодить породі в цілому. З'явилося безліч непрофесійних разведенцев, абсолютно не замислюєшся про розвиток породи, які вчиняють бездумні, іноді порочні для здоров'я, в'язки. При дуже великому виборі, все складніше знайти гідного цуценя. У щенячьем віці всі малюки симпатичні, і непрофесіоналові вкрай складно зрозуміти і уявити, що може вийти з цього забавного цуценятко. І тут тільки одна порада - не шкодуйте часу, знайомтеся особисто з заводчиками, щоб побачити в яких умовах живуть батьки малюків. Просіть, щоб вам показали батьків, або хоча б маму цуценят. Таким чином, необхідно знайомитися з живими собаками, а не з фотографіями, на яких нібито зображені тато і мама. Тому ми рекомендуємо купувати цуценя тільки в професійних розплідниках.

    Купувати цуценя можна не раніше двомісячного віку, коли йому зроблені щеплення. Хороший щеня - міцний, живий, з лискучою шерстю, очі чисті і вологі з уважним поглядом, з стоячими або напівстоячі вухами (вони встануть трохи пізніше).
ВАРТІСТЬ цуценята йоркширського тер'єра

    Мабуть, на даний момент, Йорки самі модні і дорогі собаки серед усіх представників мініатюрних порід. Вартість цуценя залежить від рівня батьків і «розкрученості» розплідника. Сума може доходити до 2,5 тис. у.о. Але, задавшись метою, ви можете знайти цуценя пса і за 500 - 600 у.о. Вартість сук, як правило, не нижче 1000 у.о. Вартість наших цуценят йоркширського тер'єра вказана на продаж цуценят

КОБЕЛЬ АБО СУКА?

 Важливим питанням є вибір статі вашого майбутнього улюбленця. Якщо ви не плануєте регулярно вигулювати свою собаку, то, швидше за все кращим варіантом для вас буде сука. Всі мають уявлення, що хлопчики піднімають лапку при вигулюванні. Точно так само хлопчик буде змушений чинити і у вашій оселі. Тому - або регулярне вигулювання, або ви будете повинні придбати спеціальний туалет для псів дрібних порід, де встановлений стовпчик для міток - дуже симпатичне споруда, яка допоможе вирішити хлопчачі «туалетні проблеми». Крім цього існують спеціальні памперси для тих же цілей. Все це можна придбати у великих зоомагазинах.
Звичайно, в цьому відношенні сука переважніше. Але і у сук двічі на рік бувають проблемні періоди - тічки. У такий час дівчаткам можна надягати спеціальні собачі труси. Крім того, у йорков тічки нетривалі і часто бувають безкровними.
     Якщо ви не займалися раніше розведенням собак і хочете взяти суку саме через те, щоб від неї народилися такі ж чудові цуценятка, попросіть заводчика докладно розповісти, які турботи і проблеми можуть вас очікувати. Розведення йорков дуже непроста, хоча і вдячна справа.
 
ВЕС ЙОРКА

    У стандарті на породу вказується, що стандартний вага йорка не повинен бути вище 3,1 кг. Тобто не вказано нижня межа ваги. Багато хто мріє придбати міні-йорку. Якщо ви знайдете подібного цуценя, наша порада, перевірте його здоров'я у ветеринара, якому Ви довіряєте, оскільки маленька вага або розмір вашого майбутнього вихованця може бути наслідком якого-небудь захворювання.

    Точно передбачити остаточний вага змужнілого цуценя неможливо. Є такі горе-заводчики, які на догоду попиту на міні-йорків, елементарно недогодовують мати і цуценят. Але природа все одно бере своє, і щеня виросте такого зростання, який «заклали» його тато і мама. Існують припущення, що вага стандартних йорков вага у двомісячному віці становить від 600 до 950 р. Але не варто з упевненістю спиратися на ці цифри. Існують лінії, в яких щенята ростуть повільніше, але стрімко набирають після трьох-чотирьох місяців. Існують лінії, в яких навпаки, щенята ростуть дуже швидко, виглядають дуже угодованими, але їх стрімкий набір ваги сповільнюється після тих же трьох-чотирьох місяців. Знову ж, ми повертаємося до того, про що писали раніше - не лінуйтеся поїздити і подивитися послід і, бажано, виробників. З деякою часткою впевненості можна припустити, що все ж, ваш вихованець буде схожий на своїх батьків :))
СКЛАДНОСТІ

    Йорки, собачки дуже приємні в спілкуванні. Єдиною складністю, яку хотілося б відзначити в змісті цих собак - це необхідність підвищеної уваги до догляду за шерстю і зубами. Втім, докладніше про ці проблеми ви зможете прочитати в присвячених цим темам, розділах.

Стандарт

ВИГЛЯД

Йоркширський тер'єр - довгошерста собака. Шерсть спадає абсолютно прямо і рівномірно з боків, проділ проходить від мочки носа до кінчика хвоста. Дуже компактна і витончена, постава підкреслено гордовита і важлива. Загальне враження сильного з хорошими пропорціями тварини.
ХАРАКТЕР

Моторний, тямущий карликовий тер'єр. Сміливий і врівноважений.
ВЕС

До 3,1 кг.

ГОЛОВА

    Череп досить маленький, плоский. Чи не опуклий і не круглий. Мочка носа чорна. Морда не довгі. Правильний рівний ножиці прикус. Зуби стоять в щелепах вертикально, щелепи рівні. Очі середньої величини, темні, блискучі, з пильним, тямущим виразом, прямо-поставлені, не опуклі; повіки темні. Вуха маленькі, V-подібні, стоячі, не надто широко розставлені, покриті короткою шерстю дуже соковитого червоно-коричневого кольору.
ШЕЯ

    Доброю довжини.
КОРПУС

    Компактний. Спина пряма. Поперек дуже міцна. Груди з помірно опуклими ребрами.
ХВІСТ

    Зазвичай купірується до половини довжини, рясно вкритий шерстю блакитного кольору, більш темного відтінку, ніж на корпусі, особливо на кінці хвоста.
КІНЦІВКИ

    Передні кінцівки прямі, добре покриті шерстю золотистого червоно-коричневого забарвлення. При цьому кінці волосся відтінені більш світло, ніж коріння. Задні кінцівки при погляді ззаду абсолютно прямі. Кути колінних суглобів помірно виражені. Добре покриті шерстю соковитого золотисто червоно-коричневого забарвлення, при цьому кінці волосся трохи світліше коренів. Червоно-коричневий колір не повинен бути вище колін. Лапи круглі, кігті чорні.
РУХУ

    Вільні, енергійні, прямолінійні спереду і ззаду, при збереженні прямої лінії верху.
Шерсть

    Шерсть на корпусі середньої довжини, абсолютно пряма (НЕ хвиляста), блискуча, тонкої шовковистою структури, що не пухнаста. Шерсть на голові довга, спадаюча, соковитого золотистого червоно-коричневого кольору; при цьому забарвлення інтенсивніше з боків голови, біля основи вух і на морді, де шерсть найбільш довга. Червоно-коричневий окрас голови не повинен поширюватися на шию, не повинен мати домішки волосся сірого або чорного кольору.
ОКРАС

    Темний блакитно-сталевий (Не сріблясто-блакитний) простягається від потиличного бугра до основи хвоста. Не допускається домішки жовтувато-коричневих, бронзових або темного волосся. Шерсть на грудях насиченого яскраво-червоно-коричневого забарвлення. Всі червоно-коричневе волосся біля коріння темніше, ніж у середині, і до кінців стають ще світліше.

--------------------------------------------------------------------------------
Прохання не плутати «загальний опис» і «стандарт породи». Параметри, яким повинна відповідати виставкова собака, описані в офіційних стандартах кожної конкретної організації, і можуть мати, як незначні, так і значні відмінності.

Категорія: Йоркширський Тер'єр | Додав: jeyson (26.04.2013)
Переглядів: 5246 | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024