Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Чихуахуа

Чихуахуа
Класифікація за якістю Чихуахуа.

     Шоу-якість. Собаки цього класу відрізняються високим племінним якістю, тобто найбільш повно відповідають стандартам породи. Це, як правило, елітні собаки, яких виставляють на виставках, якими пишаються їхні господарі. Таких Чихуахуа поки небагато в нашій країні, і коштують вони відповідно дуже дорого (хоча все залежить від розплідника і їх господарів, так наприклад собаку однакової якості в одному розпліднику ви наприклад можете придбати за 5000 $, в іншому вам можуть продати собаку навіть ще кращої якості але за 1000-2000 $, у кожного чи знаєте свій «город»). Але в будь-якому випадку якість обійдеться вам не дешево, ціна деяких Чихуахуа буває понад 10000 $ (особливо в західних країнах, де вам за шалені гроші, можуть «впарити» відверто кажучи не бозна що). Таких Чихуахуа ви можете купити тільки у відомих зарекомендували себе розплідниках, які постійно підтверджують свою якість, величезною кількістю завойованих нагород на виставках.

     Брід-якість. Чихуахуа цієї категорії зазвичай щось середнє між кращим і гіршим. Але, як правило, в цю категорію відносять племінних сук, призначення яких робити потомство, вони, як правило, мало виставляються на виставках, а виступають найчастіше як виробник, тобто саме вони народжують майбутніх чемпіонів.

      Пет-якість (для душі). Це, як правило, Чихуахуа найнижчої якості, що мають серйозні недоліки або це може бути щеня досить високого класу, але з браком не дозволяє в подальшому брати участь собаці на виставках (це може бути абсолютно здоровий і зовні нічим не відрізняється від цуценяти шоу-класу але наприклад має значний недокус). На жаль таких більшість і ціна у них відповідне низька, тому перед тим як купити цуценя купити цуценя порівняйте якість, я вас запевняю, різниця між ШОУ і ПЕТ (крім другого випадку див. вище) просто колосальна як між двома різними породами собак. Це видно в першу чергу по великим розмірам самого цуценя.

      Цілком імовірно, що коли ви побачите свого майбутнього вихованця, який вам сподобається у вас відпаде питання купувати його за такі великі гроші чи ні, звичайно, так! Ціна цуценя багато що говорить ...

 

Класифікація за вовняному покрову.

     У Чихуахуа існує 2 види вовняного покриву. Гладкошерстий. Шерсть коротка, щільно прилегла по всьому корпусу; якщо є підшерсток, довжина вовни може бути дещо довше; на животі і горлі припустима більш рідкісна шерсть; шерсть на шиї і хвості трохи довший, коротка на голові і вухах. Шерсть повинна бути блискучою і на дотик м'якою. Лисі собаки неприпустимі.

     Довгошерстий. Шерсть повинна бути м'якою і шовковистою, прямий або злегка хвилястою; бажаний не дуже густий підшерсток. Шерсть довша, що утворює на вухах т.зв. «Пір'ячко», таким чином, прикрашена задня сторона передніх і задніх ніг і лап, вбиральні волосся повинен бути добре розвинений на грудях, задніх ногах і хвості. Занадто пишна і довга, як у болонез, шерсть недопустима.

(Витяг з стандарту.)

 

Класифікація загального вигляду.

     Цей стандарт породи не враховує деякі деталі в описі Чихуахуа, такі як зростання (взагалі в стандарті не вказаний), вага (у стандарті ця цифра достатня туманна і становить від 500 гр. До 3 кг.), Розмір морди (просто коротка). І тепер уявіть собі 2 собаки Чихуахуа, перша важить трохи більше 1 кг. має коротку морду, великі і виразні очі, коротку і широку шию, об'ємну грудну клітку, і короткі ноги (відносно), а інша собака буде мати тонкі і довгі лапи, довгу шию і ніс, і при цьому буде важити близько 3 кг! Зовні це абсолютно різні собаки, хоча і та і інша є представником породи Чихуахуа! Ні для кого не секрет що стандарт визнає більше 1-й тип (див. вище) ніж другий, і на виставках вони в даний час займають більш високі місця. Друга зовні буде трохи походити на той-тер'єра, ніж на Чихуахуа. Тому в колі собаківників прийнято розділяти всі Чихуахуа на 2 типи:

 

Тип Кобб

       У Чихуахуа цього типу голова об'ємна, відстань між вухами і очима досить велика. Очі великі і виразні. Вуха можуть бути не дуже великими, але досить широкими в основі. Морда більш заповнена. Шия масивна, може бути трохи коротша. Грудна клітка об'ємна і виразно глибока. Кінцівки компактні, Припустимо невеликий відхід ліктів. Спина припаю, лінія верху міцна. Кути зчленувань добре виражені. Лапи коротші і компактніше. Рухи енергійні, з хорошим рухом вперед передніх і сильним поштовхом задніх кінцівок. Хвіст товстий, з уплощением і потовщенням у середині. Шерстяний покрив густий, підшерсток виражений.

 

Тип ДІР

      Чихуахуа дир-типу часто є володарями невеликий за обсягом голови і досить великих, як у кажана, вух. Морда у собак цього типу довше і легше і суші. Кут плеча кілька спрямляючи. Обсяг грудної клітини не дуже великий. Кути скакальних суглобів виражені слабше. Як правило, хвіст тонше. Лапиуже і тонше. У русі «Діри» легше і елегантніше. Так як поштовх задніх кінцівок не так виражений, то для того ж відстані собаці потрібно проробити більшу кількість кроків. Вовняний покрив у довго-та гладкошерстних «Дірів" не дуже густий, підшерстя практично немає.

 

      В даний час існують інші визначення цих видів, такі як класичний, аборигенний, екстер'єрний, і.т.д. Що б вас не плутати, не буду вказувати.

СТАНДАРТ FCI № 218 від 22.05.1995 / D

 

ПОХОДЖЕННЯ: МЕКСИКА

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ ЧИННОГО Цей стандарт: 22 травня 1995

ЗАСТОСУВАННЯ: собака-компаньйон

КЛАСИФІКАЦІЯ FCI: ГРУПА 9. СОБАКИ-КОМПАНЬЙОНИ

СЕКЦІЯ 6. ЧИХУАХУА

БЕЗ РОБОЧИХ ВИПРОБУВАНЬ

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА: ЧИХУАХУА є найменшою породної собакою в світі і називається по імені найбільшої провінції Республіки Мексики. Імовірно в стародавні часи предки цих собак були дикими, а в часи цивілізації тольтеків вони були одомашнені.

Загальний вид: Компактна собака. Голова має характерну яблуко-подібну форму. Хвіст, досить довгий, піднятий і несеться високо піднятим у вигляді серпа або злегка зігнутим, при цьому кінчик хвоста направлений строго уздовж хребта.

Важливі пропорції: Довжина корпусу трохи довше висоти в холці; бажаний більш квадратний формат.

ХАРАКТЕР / ПОВЕДІНКА: живий, уважний, жвавий, дуже сміливий.

ГОЛОВА.

Черепна частина: Голова круглої форми у вигляді яблука (характерна відмітна риса породи) з маленьким тім'яним «роднічком» або без нього. Перехід від лоба до морди добре виражений, глибокий і широкий, тому що лоб дуже заокруглений біля основи морди.

Лицьова частина: НОС. Досить короткий, кілька кирпатий; будь-яке забарвлення допустимо.

МОРДА. Коротка, в профіль здається прямий, широка біля основи, звужується до носа.

ГУБИ. Сухі, щільно притиснуті.

Щоки. Незадовільно виражені, дуже сухі.

ЗУБИ. Прикус ножиці або прямий, недокус або перекус, а також будь-яка інша аномалія верхньої або нижньої щелепи неприпустимі.

ОЧІ. Великі й округлі, дуже виразні, не сильно опуклі, дуже темного кольору;

Світлі очі допустимі, але не бажані. ВУХА. Великі, стоячі, широкі біля основи, злегка звужуються і закруглені на кінцях. У спокійному стані злегка «розвішені».

Шея Лінія верху злегка зігнута. Довжина шиї середньої довжини.

ФОРМА. Об'ємності у псів, ніж у сук.

ШКІРА. Без підвісу; у довгошерстих собак бажано наявність т.зв. "Жабо" з добре розвиненого вбиральні волосся.

КОРПУС. Компактний, добре складений.

ЛІНІЯ ВЕРХУ. Пряма.

Холку. Незадовільно виражена.

СПИНА. Коротка і міцна.

ПОПЕРЕК. Дуже мускулиста.

КРУП. Широкий і міцний, що не скошений.

ГРУДИ. Грудна клітка широка і глибока, ребра добре закруглені, спереду здаються об'ємними, але не надмірно; доходять до ліктя, не бочкообразной форми.

Лінія низу. Утворена помітно підтягнутим животом. Незадовільно підтягнутий живіт допустимо, але не бажаний.

ХВІСТ. Високо посаджений, достатньої довжини, товстий у підстави, звужується поступово до кінчика. Хвіст повинен бути піднятий і злегка зігнутий у вигляді серпа або зігнутий півколом, так що кінчик хвоста направлений до попереку, що надає корпусу собаки збалансованість. Спосіб несення хвоста є важливою характерною відмінною рисою породи. Шерстяний покрив повинен відповідати вовняного покрову собаки. У довгошерстих собак вбиральні волосся на хвості утворює т.зв. «Султан». У спокійному положенні хвіст опущений і злегка загнутий.

КІНЦІВКИ (ІНШІ ЧАСТИНИ ТІЛА). Передні кінцівки. Прямі, гарною довжини, при погляді спереду нога складає разом з ліктем пряму лінію; при погляді збоку вони стоять вертикально на злегка косо поставленої і пружною п'ясті. Плечі сухі і не дуже м'язисті; кут зчленування між лопаткою і передпліччям сумірний. Лікті міцно притиснуті до корпусу, що дає можливість вільного руху передніми кінцівкам.

ЗАДНІ КІНЦІВКИ. З хорошою мускулатурою, вертикальним і паралельним один - одному поставом, з хорошими кутами зчленування тазостегнових, колінних і скакальних суглобів. Скакальні суглоби короткі, з добре вираженим ахіллесовим сухожиллям, при погляді ззаду стоять паралельно і вертикально, не повинно бути вузького постава.

ЛАПИ. Дуже маленькі, овальні, з добре віддаленими, але не розчепіреними пальцями (ні заячі - ні котячі); кігті загнуті і досить довгі, подушечки лап добре розвинені і дуже еластичні; прибулі пальці необхідно видаляти.

РУХУ. Крок широкий і еластичний, енергійний і активний, з хорошим рухом вперед передніх і сильним поштовхом задніх кінцівок. Задні кінцівки повинні рухатися майже паралельно один до одного, так що сліди задніх і передніх лап майже збігалися. Зі збільшенням швидкості руху кінцівки показують тенденцію в напрямку зсуву лінії центру ваги. Рух при цьому залишається вільним і еластичним, без особливих зусиль, голова - високо піднятою, спина - міцною.

ШКІРА. Гладка і еластична на всьому корпусі.

Шерсть.

ЯКІСТЬ вовняним покровом. У цій породі існує два варіанти вовняного покриву.

Гладкошерсті. Шерсть коротка, щільно прилегла по всьому корпусу; якщо є підшерсток, довжина вовни може бути дещо довше; на животі і горлі припустима більш рідкісна шерсть; шерсть на шиї і хвості трохи довший, коротка на голові і вухах. Шерсть повинна бути блискучою і на дотик м'якою. Лисі собаки неприпустимі.

Довгошерсті. Шерсть повинна бути м'якою і шовковистою, прямий або злегка хвилястою; бажаний не дуже густий підшерсток. Шерсть довша, що утворює на вухах т.зв. «Пір'ячко», таким чином прикрашена задня сторона передніх і задніх ніг і лап, вбиральні волосся повинен бути добре розвинений на грудях, задніх ногах і хвості. Занадто пишна і довга, як у болонез, шерсть недопустима.

ОКРАС. Всі забарвлення, їх відтінки, а також їх комбінації допустимі.

ЗРОСТАННЯ І ВАГА. У стандарті цієї породи зростання не вказується.

ВЕС. Від 500 г до 3 кг. Найбільш бажаний вага від 1 кг до 2 кг. Собаки, вага яких перевищує 3 кг, дискваліфікуються.

PS У псів обов'язково наявність двох, добре розвинених, опущених в мошонку, насінників.

НЕДОЛІКИ. Будь-який відступ від пунктів стандарту породи кваліфікується як недоліки. До недоліків відносяться: вузький череп; маленькі, запалі або вирячені очі; довга морда; занадто загострені на кінчиках вуха; коротка шия; вигнута або переслеженная спина (лордоз або кіфоз); довгий корпус; короткі ноги; віддалені лікті; вузько поставлені задні кінцівки; вузька груди; плоска грудна клітка; скошений круп; погано посаджений, закручений або короткий хвіст; недо-або перекус; відсутність деяких зубів; деформована щелепу; подвійний ряд зубів; випадання колінної чашечки.

Дискваліфікуючі ПОРОКИ:

- У довгошерстих собак занадто пишна і довга, як у болонез, шерсть;

- У короткошерстих собак лисі місця (алопеції);

- Відсутність хвоста;

- Звислі або занадто короткі вуха;

- Вага більше 3 кг;

- Занадто розтягнутий корпус;

- Занадто легкий, кирпатий, лещеватий тип.

-------------------------------------------------- ------------------------------
Прохання не плутати «загальний опис» і «стандарт породи». Параметри, яким повинна відповідати виставкова собака, описані в офіційних стандартах кожної конкретної організації, і можуть мати, як незначні, так і значні відмінності.

Категорія: Чихуахуа | Додав: jeyson (17.04.2013)
Переглядів: 1860 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024