Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Чау-чау

Чау-чау
Чау-чау ( англ. chow-chow; кит. упр. 松狮犬, палл. : сунші-цюань, буквально: «собака - кошлатий лев», також кит. упр. 唐犬, палл. : тан-цюань, буквально : «собака династії Тан ») - сторожова собака, компаньйон, одна з найдавніших порід собак .
За своїм походженням чау-чау відносяться до групи шпіців , але існує припущення, що в них є домішка крові тибетського дога ( мастифа ).
Чистокровних чау-чау, всупереч поширеній думці, в Китаї , цілком ймовірно, не їли - в їжу використовувалися помісі, а чистокровні чау-чау широко застосовувалися як сторожові собаки і для полювання на великого звіра. У сучасній Японії в сільських населених пунктах вживають в їжу спеціально розводяться чау-чау однорічного віку. Як делікатес, за спеціальною заявкою страви з чау-чау можуть подати в ресторанах Пхеньяну іноземним туристам.
Назва
Порода в різні періоди свого існування називалася по-різному: тибетський мастиф, татарська собака, собака варварів, але майже сторіччя вона іменується чау-чау. Існує безліч різних версій походження назви «чау-чау»: від назви місця на кораблі для перевезення вантажів - «chow-chow» - до сленговий форми «їстівний» - «chow». Але реальними представляються лише дві з них. За однією, чау-чау отримала ім'я від стародавньої собаки «чу», за іншою - це назва породі дали англійські купці, які торгували східними прянощами і називали всіх, хто живе в Англії китайців chow і chink.
Історія
Чау-чау вважається однією з найдавніших порід собак, і проведений аналіз ДНК підтверджує це. Дослідження показує, що вона є однією з перших примітивних порід, що еволюціонували від вовка, як вважається, в посушливих степах північного Китаю і Монголії. На китайському барельєфі 150 року до н. е.. зображена мисливська собака, зовні схожа з чау-чау. Пізніше чау-чау стали використовуватися як собаки для полювання, оленярство , охорони і навіть в якості їздових собак .
Чау-чау відома в Китаї вже більше 2 тис. років.
Чистокровна лінія чау-чау підтримувалася в буддійських монастирях , де займалися розведенням породи і вели особливі журнали, за своєю суттю - родовідні книги чау-чау. Освіження кровей здійснювали шляхом обміну виробниками між монастирями.
Перший опис чау-чау привіз до Європи італійський мандрівник Марко Поло , який прожив довгий час в Тибеті. Через закритість китайської держави від зовнішнього світу, наступного разу звістки про чау-чау прийшли в Європу лише в 1785 р. з книги про природознавстві Гільберта Уайта.
Перші чау-чау з'явилися в Англії в 1830-x роках. Тоді на них звернули увагу англійські заводчики собак, які й зайнялися поліпшенням цієї породи. Гордий і царствений чау-чау, якого ми бачимо сьогодні, - це скоріше продукт британської селекції, ніж стародавні китайські чау.
В даний час порода є скоріше декоративною, хоча й зі своєю древньою «роботою» може легко впоратися.
Згідно з дослідженнями, проведеними вченими з Університету Британської Колумбії під керівництвом Стенлі Корена (англ.), чау-чау мають найнижчу ступінь сприйняття до навчання і найнижчий рівень освоєння / виконання команд (77 місце з 80 порід).
Характер
Сьогодні чау-чау містяться найчастіше як домашні улюбленці. Його гостре почуття власності на будинок, в поєднанні з іноді занадто серйозним підходом до чужих, може бути неприємним сюрпризом для тих, хто незнайомий з породою. Тим не менш, прояв боязкості й агресії не характерні для добре вихованої чау-чау. Він дуже вірний своїй родині і тісно пов'язаний зі своїм господарем. Чау, як правило, показує свою любов тільки тим, з ким має тісний зв'язок, тому нові відвідувачі будинку не повинні фізично наполягати на увазі чау, оскільки він буде негайно прийнятий за чужого в тій же манері, як і члени його власної зграї.
Недосвідчені власники собак повинні остерігатися зіткнення чау-чау з тими, кого вони сприймуть як чужих. Така погана слава породи призвела до того, що багато страховки домовласників не поширюються на чау-чау. Самці і самки зазвичай живуть спільно з меншою напругою, ніж породи інших собак, але це не гарантує мирного співжиття собак обох статей у домашніх умовах.
Чау-чау - не особливо активна порода. Квартирна життя, якщо вони отримують достатньо можливостей для щоденної фізичної активності, влаштовує їх. Чау-чау може здаватися незалежним і відчуженим весь день, зберігаючи комфортну дистанцію від інших, але залишаючись у межах чутності, або віддавати перевагу спостерігати за новими гостями біля входу. Власникам потрібно бути готовим до жвавих щоденним прогулянкам з чау-чау, навіть якщо у них є обгороджений двір, для задоволення потреб собаки в розумовому та фізичному розвитку. Хоча чау-чау є слабко енергійними собаками протягом майже всього дня, він буде жадати часу вигулу для досліджень та ігри, щоб залишатися задоволеним і щасливим. Багато чау виділяються в позитивних зміцнювальних методах тренування, наприклад «Clicker Training», де чау-чау вирішують природні проблеми і не отримують нескінченно повторювані завдання. Чау-чау нерідко проявляють упертість при навчанні, не бажаючи регулярно виконувати одне і те ж вправу.
Стандарт
Загальна інформація
Стандарт № 205 від 09 червня 1999.
Дата публікації раніше чинного стандарту: 24.06.1987 р.
Походження: Китай.
Піклування: Великобританія.
Застосування: сторожова собака, компаньйон.
Класифікація FCI: група 5. Шпиці і примітивні породи. Секція 5. Азіатські шпіци та споріднені породи. Без робочих випробувань.
Загальний вигляд: компактний, міцний, добре збалансований, величавий, львіноподобний; хвіст щільно лежить на спині, мова синяво-чорний; унікальний у своїй ходульної ході і фіолетовим мовою.
Поведінка / темперамент: спокійна собака, хороший сторож. Незалежний і вірний, зарозумілий, гордий, з почуттям власної гідності, активний.
Голова
Черепна частина: череп: плоский, широкий; добре заповнений під очима. Перехід від чола до морди: не різко виражений.
Лицьова частина: мочка носа: велика і широка, у всіх випадках чорна (за винятком кремових і майже білих собак, у яких допустима светлоокрашенная мочка носа, а у блакитних і цімтових собак - під колір забарвлення)
Морда: середньої довжини, широка від основи до кінця (не загострена як у лисиці).
Губи: губи і небо чорні (синяво-чорні), ясна переважно чорні. Мова синювато-чорний.
Щелепи / зуби: зуби здорові й рівні, щелепи сильні, з досконалим, правильним і повністю ножиці прикус, т. е. Верхні зуби щільно перекривають нижні зуби і ростуть під прямим кутом до щелеп.
Очі: темні, овальної форми, середнього розміру і чисті. Очі в колір забарвлення припустимі у блакитних і цімтових собак. Чисті очі, вільні від ентропії, лише через розмір ніколи не караються.
ВУХА: маленькі, товсті, злегка закруглені на кінцях; широко і жорстко поставлені, нахилені вперед до очей і злегка зведені один до одного, що надає своєрідне, типове для цієї породи похмурий вираз. Похмурий вигляд не повинен досягатися за рахунок вільної зморшкуватої шкіри голови.
Шия: потужна, об'ємна не короткі, міцно посаджена на плечах і злегка зігнута.
Корпус
Спина: коротка, пряма і міцна.
Поперек: потужна.
Груди: широка і глибока. Ребра добре виражені, але не бочкоподібні.
Хвіст: посаджений високо, щільно лежить на спині.
Кінцівки
Передні ноги: абсолютно прямі, середньої довжини, з потужним кістяком. Плечі м'язисті і похилі.
Задні ноги: м'язисті. Скакальні суглоби направлені прямо вниз, з мінімальними кутами, що, по суті, і виробляє характерну ходульним ходу. Ніколи не прогинаються вперед. Плюсни від скакальних суглобів спрямовані прямовисно вниз, прямі.
Лапи: невеликі, округлі, котячі, з хорошою опорою на пальці.
Хода / руху: короткий крок і ходульна хода. Передні і задні ноги рухаються паралельно один одному і прямо вперед.
Шерстяний покрив
Тип вовни: як довго-, так і короткошерстий.
Довгошерста різновид: багата, рясна, густа, пряма і віддалена. Остевой волосся досить грубій структури, з м'яким пухнастим підшерстям. Особливо рясна шерсть утворює навколо шиї гриву або комір і добре виражені пачоси на задній стороні стегон.
Короткошерста різновид: шерсть коротка, рясна, щільна, пряма, вертикально стоїть, чи не прилегла, плюшевої структури. Будь-яке штучне вкорочення шерсті, яке змінює природні обриси або вигляд, повинно каратися.
Забарвлення: чистих кольорів - чорний, червоний, блакитний, цімт, кремовий або білий, часто з відтінками, але не в плямах (нижня частина хвоста і задня сторона стегон часто забарвлені світліше).
Зростання
Висота у холці: Пси: 48-56 см (19-22 дюйм.) В плечах. Суки: 46-51 см (18-20 дюйм.) В плечах.

Категорія: Чау-чау | Додав: jeyson (12.06.2013)
Переглядів: 1680 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024