Вітаю Вас Гість | Головна | Кінологи по породам | Реєстрація | Вхід

Навігація
Кінологи
Головна » Статті » Аляскінський Маламут

Аляскінський Маламут


Аляскинський маламут - це досить великий собака, виведена на Алясці і призначена для роботи в упряжці, одна з найдавніших порід собак. Виведена ескімоським плем'ям малемьют, за яким і названа. З 2010 року є символом штату Аляска.
Є дві лінії маламутов, які відрізняються за своїми розмірами. Лінія М'Лут більш велика, ніж лінія Коцебу. Споконвічний колір цієї породи сірий, вовчий, в лінії М'Лут бувають і інші забарвлення, такі як чорно-білі, блакитні і чисто білі. Лінія Коцебу менш агресивна, ніж лінія М'Лут. Серед заводчиків досі ведеться суперечка, якого маламута називати «правильним», але представники обох ліній поки ще не втратили своїх робочих якостей.

Собака ця потребує частих і тривалих прогулянках, але, якщо собака міститься в приватному будинку, власник повинен знати, що маламутов властиві «земельні роботи», ця собака може за лічені хвилини вирити досить об'ємну яму. Прагнення рити пов'язано з тим, що в природі маламути добували їжу, викопуючи під землі різних гризунів.

Аляскинський маламут практично не гавкає, вони як би бурчать, що абсолютно не властиво іншим породам собак (крім басенджи).

Зовнішній вигляд

Аляскинський маламут - собака міцної статури, компактна, має квадратний індекс тіла, з грубим волосяним покривом, досить довгим і щільним. Голова широка, вуха прямостоячі у формі клина. Морда злегка зменшувана по ширині і глибині від основи носа. При русі голова високо піднята. Цій породі властиво одна відмінність - маска на морді або на голові у вигляді «шапочки». Хвіст або опущений або піднятий над спиною, але не туго закручений. Лапи у собаки міцні з опушеними подушечками, при пересуванні по снігу не дають собаці провалюватися.

Передні лапи прямі, кістки великі. Задні лапи широкі і потужні; кут скакального суглоба помірний, прибулих пальців немає. Спина пряма, злегка полога від холки до крупу. Поперек не повинна бути ні короткої, ні негнучкою, щоб не перешкоджати легкому, невтомному руху. Статура виявляє витривалість, вираз морди розумне. Розташування очей надає погляду щось вовче, але разом з тим погляд м'який і доброзичливий.


Характер

Аляскинський маламут - дуже рухлива і добродушна собака, що має високий інтелект. Добре ладнає з людьми, але не має в характері властивості підпорядкування. Іноді проявляє впертість, так як характер у маламутов дуже сильний і вони намагаються бути лідерами буквально в будь-якій ситуації. Виховувати маламута необхідно з самого раннього віку, і чим раніше людина дасть зрозуміти тварині, «хто в домі хазяїн», тим краще.

Якщо в будинку знаходяться декілька собак різних порід, і серед них аляскинський маламут - можете бути впевненими в тому, що саме він буде ватажком у цій «зграї». Курс захисно-караульної служби з цими собаками, як правило, не проходять, так як вони за природою своєю не агресивні до людей, і це робить їх не придатними до сторожової служби, хоча зовнішній вигляд у них досить значний.


Стандарт породи

Стандарт FCI № 243:

При оцінці аляскинского маламута, в першу чергу має враховуватися його призначення в якості арктичної їздовий собаки для перевезення важких вантажів. Ступінь оцінки нестачі залежить від того, наскільки собака відрізняється від опису ідеального маламута, і наскільки це відхилення буде впливати на здатність бути робочою собакою. Кінцівки маламута повинні володіти незвичайною силою і неймовірною тяглової здатністю. Будь-яка вказівка ​​на нездорові лапи, передні або задні, в стійці або в русі, має вважатися серйозним недоліком. З цієї точки зору до недоліків будуть ставитися клишоногість, коров'ячий постав задніх кінцівок, слабкі п'ясті, прямі плечі, погані кути, ходульні руху (або будь-який інший тип рухів, який є недостатньо продуктивним і невтомним), зайво довгі кінцівки, лещеватость, субтильность, ваговитість , легкий кістяк і погані пропорції в цілому.

Співвідношення

Глибина грудей складає приблизно половину від висоти в холці, найглибша точка знаходиться відразу за передніми кінцівками. Довжина корпусу у вимірі від точки плечового зчленування до сідничного бугра більше, ніж висота в холці.

Голова

Голова широка і потужна, але негруба і неповоротка, пропорційна розміру собаки. Вираз м'яке, яке вказує на доброзичливий характер.

Черепна частина

Черепна частина: Широкий, помірно округлий між вухами, поступово звужується і ущільнюється до очей, закруглюється до щік. Між очима проходить невелика борозна. Верхня лінія лоба і спинка носа в місці їх з'єднання лише злегка відхиляються донизу від прямої лінії. Стоп: Неглибокий.

Лицьова частина

Мочка носа: При всіх забарвленнях, за винятком рудого, ніс, губи й обведення очей мають чорну пігментацію. У рудих собак допускається коричнева пігментація. «Сніжний ніс», поцяткований більш світлими прожилками, допускається.

Морда

Велика й об'ємна, пропорційна розміру черепа, трохи звужується по ширині і глибині від черепа до мочки носа.

Губи

Щільно прилягають.

Прикус і зуби

Щелепи широкі з великими зубами. При змиканні ножиці прикус. Перекус або недокус є вадами.

Щоки

Помірно плоскі.

Очі

Мигдалеподібні, середнього розміру, карі, поставлені косо. Блакитні очі - дискваліфікуючий порок.

Вуха

Середніх розмірів, невеликі по відношенню до голови. Вуха трикутної форми, трохи закруглені на кінцях. Широко розставлені, розташовані на задній частині закінчення черепа на одній лінії із зовнішнім кутом ока так, що кінчики вух направлені в сторони при насторожуванні. Стоячі вуха спрямовані трохи вперед, але коли собака працює, вуха часто бувають закладені тому. Високо посаджені вуха є недоліком.

Шия

Сильна, кілька вигнута.

Корпус

Компактного додавання, але не короткий. Без зайвої ваги, кістяк пропорційний розміру.

Спина

Пряма, злегка полога до крупу.

Поперек

Міцна і мускулиста. Довга поперек, послабляє спину, є недоліком.

Грудна клітка

Добре розвинена.

Хвіст

Среднепосаженний, продовжує лінію спини від основи. Коли собака не працює, піднятий над спиною. Хвіст не торкається кінчиком спини і не закручується на спину, не коротко опушене, як лисячий хвіст. Хвіст маламута добре опушен і справляє враження развевающегося плюмажу.

Кінцівки

Передні

З сильним кістяком і мускулатурою, прямі до п'ястку при погляді спереду. Лопатки: помірно похилі. П'ясток: короткі, сильні, злегка похилі при погляді збоку.

Задні

Широкі. При погляді ззаду в стійці і при русі розташовані вздовж однієї лінії з передніми ногами, не надто вузько і не дуже широко. Зачатки п'ятого пальця на задніх ногах не бажані і повинні бути видалені у цуценят відразу після народження. Стегно: потужне, з добре розвиненою мускулатурою. Коліно: помірно виражене. Скакальний суглоб: помірно виражені і низько розташовані. Лапи: типу «снігоступів», щільні і сильні, з добре розвиненими подушечками, що забезпечують сводістие і щільність лапи. Лапи великі, пальці щільно зімкнуті і сводістие. Між пальцями зростає захисна шерсть. Подушечки товсті і пружні. Кігті короткі і міцні.

Рухи

Рухи маламута спокійні, врівноважені і сильні. Він спритний, незважаючи на свій розмір і формат. При погляді збоку видно, що толчковая сила знаходиться в потужних задніх кінцівках, які передають рух через м'язисту поперек переднім. Передні врівноважують толчковую силу задніх плавністю і широким кроком. При погляді спереду або ззаду кінцівки рухаються вздовж лінії не дуже близько і не дуже широко один до одного. При русі швидкої риссю лапи будуть ставитися на лінії, яка проходить безпосередньо під поздовжньої центральною віссю тіла. Ходульний алюр або будь-який інший тип рухів, який недостатньо продуктивний і невтомний, повинен штрафуватися.

Шерсть

У маламута густий грубий покривний волосся, але недовгий і немяка. Покривний волосся варіюється по довжині разом з підшерстям. Шерсть варіює від короткого до середнього уздовж боків тулуба, його довжина збільшується навколо плечей та шиї, спускаючись на спину, круп, а також на штанях і підвісі хвоста. Зазвичай в літні місяці шерсть у маламутов коротше і менш щільний. Маламута виставляють у природному вигляді. Стрижка не допускається, за винятком лап, які повинні бути охайними.

Забарвлення

Аляскинський маламут чорно-білого забарвлення
Забарвлення можуть варіювати від світло-сірого через проміжні відтінки до чорного, може бути соболиний або від відтінків соболиного до рудого. Поєднання забарвлень допускається у підшерсті, відмітини і на штанях. Єдино допустимий однотонний забарвлення - білий. Біле забарвлення завжди домінує в нижній частині корпусу, частково на кінцівках, лапах і голові (так званий Подлас, прім.переводчіка). Мітка на лобі і (або) комірі або пляма на задній частині шиї дуже привабливі і допускаються. Небажаний нерівномірно розташований або переривчастий по корпусу забарвлення.

Розмір і маса

Висота у холці: існують природні коливання за розміром в породі.

Бажані співвідношення росту і маси

Пси: 63,5 сантиметрів у холці, маса 38 кілограмів (25 дюймів, 85 фунтів).
Суки: 58,5 сантиметрів у холці, маса 34 кілограми (23 дюйми, 75 фунтів).
Проте, розмір не повинен розглядатися у відриві від типу, пропорцій, руху та інших функціональних особливостей. Коли оцінюються собаки рівні за типом, пропорціям і рухам, перевага повинна віддаватися собаці, що має розміри найбільш близькі до бажаних.

Дискваліфікуючі пороки

Будь-які відхилення від зазначених вище пунктів будуть вважатися недоліками, і серйозність розгляду цього недоліку буде знаходитися в точній пропорції до його ступеня.

Блакитні очі.

Агресивність або надмірна лякливість

Пси повинні мати два повноцінних насінники, повністю опущених в мошонку.

Категорія: Аляскінський Маламут | Додав: jeyson (10.06.2013)
Переглядів: 2323 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Партнери
Клуби
Розплідники
МГО "Кінологія" в Полтавській області © 2024